Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

ERL töötajad pidasid ühise väljasõiduistungi 30.09.2004

RÄÄK, lehekülg 3
Print

9.-10. septembril 2004 veetsid ERL töötajad ja juhatuse liikmed kaks päeva Aegviidus RMK keskuses ühiskoosolekul. Ühise suure väljasõidu tingis soov rahulikus keskkonnas ja piisava ajaressursiga ERL tulevikku planeerida. Kohal oli 13 inimest, kes jäid koosoleku tulemuste ja atmosfääriga väga rahule.

Koosolekute vähesuse järgi ei tohiks iseenesest ju kurta: nii Tartu kui Tallinna kontorites peetakse igal esmaspäeval algava nädala planeerimiseks koosolekuid, juhatus koguneb kuu või kahe tagant, suured arutelud toimuvad Rohelise Foorumi raames. Muuseas, esimesed koosolekud on juba peetud ka veebikeskkonnas tasuta telefonikõnesid võimaldava programmi Skype vahendusel! Siiski tundus, et meil pole kunagi piisavalt aega, et aruteludega piisavalt süvitsi minna või lihtsalt koos lõbusalt aega veeta. Nii saigi otsustatud korraldada ühiskoosolek Tartust-Tallinnast väljas ning kahepäevasena.

Nii kogusidki Aegviidus üle mitme aasta nii juhatuse liikmed, töötajad kui mõned vabatahtlikud kokku, et koos ERL tulevikuplaane ja võimalusi arutada. Aegviidu sai kohtumispaigaks valitud loomulikult põhjusel, et saaks maksimaalselt kasutada keskkonnasõbralikku raudteetransporti. Arenguplaani visand oli juba olemas, kuna Eesti Roheline Liikumine on juba aastajagu tegelenud organisatsiooni sihipärase arendamise projektiga, mille eesmärgiks on saavutada sobivaim struktuur, ja juhtimisskeem ning stabiilne finantseerimine. ERL arendamise projekti rahastavad fond BAPP, Euroopa Komisjon ning meie partnerorganisatsioonid Bankwatch ja Friends of the Earth Europe (mis näitab selget usku ERL tulevikku). Tunde kestnud põneva ajurünnaku raames tegime üheskoos ERL SWOT analüüsi ehk analüüsisime organisatsiooni tugevusi, nõrkusi, võimalusi ning ohtusid. Iseäranis võimaluste osa arutelu muutus väga hasartseks ja lennukaks ning kogutud sai palju kasulikke ideid.

Eraldi strateegilise planeerimise aruteludest toimus koolitus, kus andsime kõigile detailse ülevaate ERL eelarve planeerimise, finantsjuhtimise ning projektikirjutamise protsessist. Koos arutasime projektijuhtimist puudutavaid tegevusi ja tavasid ning optimaalset info liikumist kontorite vahel. Arutasime ERL tegevuse tutvustamise, uute liikmete arvu ning eraannetuste osakaalu suurendamise võimalusi, nii mõnedki ideed leiavad proovimist ja rakendust juba lähikuudel.

Lisaks ametlikule programmile vaatasime õhtul keskkonnateemalisi videosid, tegime kaminas tuld ja jõime veini ning sellises keskkonnas genereeriti loomulikult arvukalt põnevaid ideid ERL tegevasteks tegevusteks ja aktsioonideks. Kõik olid seda meelt, et sarnaste vabas vormis väljasõiduistungite tava tuleb jätkata ning järgmine toimub ehk 2005. aasta kevad-talvel.