Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Segadused Norra/EMP finantsabiga Eestile 15.04.2005

RÄÄK, lehekülg 1
Print

Sarnaselt Europa Liidu (EL) struktuurifondidega annavad ka teised riikide ühendused EL uutele liikmesriikidele jätkuvalt tagastamatut abi.

Näiteks Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) ja Norra ühine abipakett Eestile aastateks 2005-2009 on kokku 491 miljonit krooni. Teiste teemade seas on võimalik taotleda abi ka keskkonnakaitselisteks suurteks investeeringuteks: energiasäästuks, looduskaitseks, jäätmekäitluseks jne. Taotleda saavad nii riigiasutused kui omavalitsused, vabaühendused ja äriühingud.

Paraku on protsessi koordineeriv Rahandusministeerium infot Norra/EMP raha taotlemise võimaluse kohta jaganud vaid teistele ministeeriumidele, ilmselt sooviga saada võimalikult palju lisaraha riigieelarvesse, mis on tulumaksu langetamisega sattunud kriitilisse seisu. Koostöös teiste vabaühenduste ja omavalitsusliitudega on Eesti Roheline Liikumine taotlenud avaliku taotlusvooru korraldamist, et kõik abikõlbulikud taotlejad saaksid võrdsetel alustel Norra/EMP toetust oma projektidele küsida.

Vabaühenduste tugeva lobby tulemusena oligi Rahandusministeerium sunnitud märtsi lõpul oma eksimust tunnistama ning tühistama sisuliselt eksklusiivse taotlusvooru ministeeriumitele. Kuidas ja millal uus, kõigile võrdseid võimalusi pakkuv voor väja kuulutatakse, pole veel teada. Kindlasti aga hoiab ERL sündmuste arengul kätt pulsil.