Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Meie seadust ei riku 28.09.2005

Tartu Postimees, lehekülg 2
Print

Tartu autovaba päeva ühe korraldajana ei saa jätta vastamata 26.09 Tartu Postimehe juhtkirjale “Tühi pauk.” Autovaba päeva omal algatusel ja selle eest palka saamata korraldanud kümmekond organisatsiooni olid oma eesmärgiks seadnud panna linlasi enam mõtlema keskkonna- ja inimsõbralikumatele liiklemisvõimalustele. Me oleme pragmaatikud, mitte ludiidid ning ei seadnud endale eesmärgiks sel päeval autot kasutanud inimesi füüsiliselt takistada või karistada. Vabaühenduste tegevusstrateegiat ja -taktikat ei suuna riik, omavalitsus ega meedia.

Hämmastav on, et Tartu Postimees õhutab juhtkirjas autovaba päeva korraldajaid avalikult seaduserikkumisele, kutsudes neid üles näiteks inimketiga blokeerima Riia tänava liikluse. Tegu oleks kahtlemata efektse ja jutuainet pakkuva ettevõtmisega, kuid oleks sellegipoolest illegaalne. Põnev oleks seejuures ette kujutada TP soovitatud illegaalse aktsiooni taga näiteks Lõuna Politseiprefektuuri, kes oli autovaba päeva üks kaaskorraldajatest.

Mõne olulise liiklussõlme autodele sulgemine autovabal päeval on linnavalitsuse pädevuses ja mul pole midagi selle vastu, kui 2006. aasta autovabal päeval Riia-Turu ristmikul ükski auto ei liiguks. Oleks kesklinn vaiksem, õhk puhtam ning ajakirjanikud rahul.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Tartu autovaba päeva 2005 korraldasid: Eesti Roheline Liikumine, Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Loodusuurijate Selts, Lõuna Politseiprefektuur, Piiriülese Koostöö Keskus, Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Tartu Vabatahtlike Keskus ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering