Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Keskkonnaliikumise väljapaistev tegelane 01.11.2005

Maksumaksja , lehekülg 15
Print

Kommentaar ajakirja Maksumaksja artikli "Roheline fosforiidisõja veteran Valdur Lahtvee" juures [vt kogu artiklit www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=165]

Valduri on üks Eesti keskkonnaliikumise väljapaistvamaid tegelasi. Tema põhiliseks plussiks on väga mitmekülgne kogemus ja see aitab tal protsesse hinnata hoopis laiemas kontekstis kui enamik meist rohelistest.

Valdur olnud praktilise looduskaitse sees Lahemaal metsamehena töötades, ta mõistab hästi Euroopa Liidu keskkonnapoliitika ja keskkonnakaitse finantsküsimusi tänu oma konsultanditööle ELiga liitumist ette valmistades, ta tunneb suure keskkonnakoormusega ettevõtte muresid tänu tööle Eesti Energia keskkonnajuhina.

Kõige selle kõrval on Valdur hoidnud pidevalt kätt pulsil Eesti ja Euroopa roheliste parteide tegemistel ja ilmselt nii sealt kui ka fosforiidisõja aegadest on pärit tema hea poliitiline vaist.

Ja mis kõige olulisem – kogu selle tausta juures on ta jäänud väga lihtsaks inimeseks – roheliste kevadistel rattaretkedel pole mingi haruldus näha Valdurit telkimisplatsil kaelani prügikastis pakendeid sorteerimas ja see ütleb tema pühendumise kohta palju.