Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Autolinn Tartu 01.07.2010

Eesti Päevaleht, lehekülg 2
Print

Teisipäeval peeti minu väikeses puust linnas Tartu linna päeva. Tore algatus, sai ka ise valvega rattaparkla korraldamisel kaasa löödud. Hämmingut tekitas aga Tartu linna päeva keskne visuaal – uute autode tutvustus Raekoja platsil!
Paarkümmend suvelõõmas läikivat masinat ei võtnud otseselt ära ei suvekohvikute ega jalakäijate ruumi, aga tundusid siiski võõrkehadena. Raekoja platsi ei kasutata Tartus parkimiseks juba aastakümneid. Mis sõnumi annab linnavalitsus, lastes oma kodulinna päeva keskse üritusena autofirmad Raekoja platsile uusi autosid reklaamima? Ajal, mil valmis on värske maasikas ja varajane kartul, oleks paslikum olnud raeplatsile tolleks päevaks näiteks taluturg tuua.

Sain aastaid kiruda Tallinna linnavalitsust, et see kasutas riigi esindusväljakut – Vabaduse väljakut – autoparklana. Nüüd on õnneks pealinnas vähemalt Vabaduse väljak autodest vabastatud. Autovabana võiks püsida ka Tartu Raekoja plats. Või kui auto ja autokasutaja on heade mõtete linnas tõesti nii olulisel kohal, siis oleks võinud sarnaselt Pärnu hansapäevadega hoopis uunikumid kohale organiseerida...