Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Barroso kõne ja 298 eurot trahvi 08.09.2010

blogi,
Print

Eile pidas eurokomisjoni president Barroso europarlamendis Tähtsa Kõne. Esinemine poleks ehk pälvinud nii suurt tähelepanu, kui saadikuid poleks ähvardatud saalist puudumise korral 298 euro suuruse trahviga :)

Suurtes asutustes nauditakse suurt tseremoniaalsust. Barroso pidas eile Euroopa Parlamendi ees oma esimese kõne rubriigist "olukorrast riigis", võttes eeskuju USA presidentide pikaaegse traditsiooniga State of the Union kõnedest. Kord kuus 4 päevaks Strasbourgi komandeeritud saadikute seas on paraku kõnede kuulamine Euroopa Parlamendi plenaarsaalis  ebapopulaarne tegevus.

Arutelude ajal istub saalis 736 saadikust tüüpiliselt paarkümmend. Miks igavleda saalis, kui seal toimuvat saab silmanurgast jälgida iga saadiku töökabinetis asuvast telekast? Hääletamisteks koguneb saal loomulikult saadikuid täis – hääletamine toimub tunniste blokkidena selleks täpselt ettenähtud aegadel, mis aastast aastasse samad.

Mis lugu selle trahviga siis oli? Et Euroopa Liit ei soovi ka oma tseremoniaalsuses suurele lombitagusele rivaalile alla jääda, loodeti Barroso kõnest kujundada Euroopa Suur Päev. Eurosaadikute leige huvi Barroso jutu vastu oli aga ette ennustatav ja nii leidsid poliitiliste fraktsioonide juhid, et saalis mitteistuvad saadikud tuleks ilma jätta oma 298 eurosest (4662 EEK) päevarahast. Tehnilises mõttes sooviti Barroso kõne aeg-ajalt katkestada, et teha saadikutele alandav elektrooniline kohaloleku kontroll...

Õnneks võitis lõpuks terve mõistus ja jaburat trahvimise otsust lõpuks ikkagi ei tehtud. Tulemusena polnud saalis saadikuid just üleliia palju, aga eilsed Euroopa Liidu olulisemad uudised tulidki ju ettearvatult hoopis majandusministrite kohtumiselt.