Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Euro tuli, miljon läks 16.01.2011

blogi,
Print

Väikseim eurokupüür, 5-eurone meenutab mulle nõukaaegset 1-rublast paberraha. Ta on teiste kupüüridega võrreldes ebamugavalt pisike ning sageli ka taskupõhjas koledaks käkerdatud.

Krooni tulekul ja minekul oli minu jaoks mõndagi sarnast. 1992. aastal oli igaühel lubatud vahetada rublasid kroonideks kuni 150 krooni ulatuses. Olin vaene tudeng ning mul oli rahavahetusse kaasa võtta vaid 500 rubla. Alustasin niisiis 50 krooniga. Ja tuleb tunnistada, et kui nüüd aastavahetusel pangakontol kroone eurodeks hakati arvutama, siis ega mul seal märkimisväärselt üle 50 krooni vist polnud. Lõpetasin niisiis umbes sama kroonikogusega.


Krooni tulekul ja minekul oli samas muidugi oluline erinevus. Aastal 1992 oli mul lisaks 50 kroonile hinge taga ehk vaid pool kapitäit riideid (millest oli tubli osa pärit toona populaarsest humanitaarabist), aastal 2010 oli igasugu kola pealt miljoni krooni eest. Krooniaja algul tundus miljon utoopilise summana. Euro saabumisega on miljuneeri staatus läinud ja eurodes miljoni tekitamine tundub taas täiesti utoopiline. Aga see pole ka põhjus krooni taga nutta.