Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Järgmised vahelehed - Zimbabwe ja Venezuela 12.09.2011

blogi,
Print

Eesti ajakirjanduse välisilma-kajastus on üldiselt lakooniline ja lihtsakoeline. Postimehe soov anda valitsustele oma ilmvaate tutvustamiseks lehekülgede kaupa sõna on ses mõttes teretulnud. Aasiast võiks jätkata Põhja-Koreaga, kui see muidugi maksta suudab. Aafrikast pakuksin Zimbabwet, Lõuna-Ameerikast võiks meie silmaringi laiendada Venezuela ja Boliivia.

Käsitletavate piirkondade, riikide ja teemade valik on Eesti ajakirjanduses äärmiselt piiratud, analüüs olematu või must-valge. Õnnelikult lõppenud Liibanoni-kuud pakkusid ses mõttes ajutist leevendust – ühe kandi realiteedid said korraks tavapärasest põhjalikumalt lahatud.

Puna-Hiinale sõna andmine oli Postimehelt julge avalöök. Vahelduseks lehes igapäevaselt laiutavale mainstream’ile võikski samal lainel püsida - anda oma maailmapildi avardamiseks sõna "pahadele", kelle seisukohtadest me tegelikult palju ei tea. Põhja-Korea nägemus maailma asjadest oleks põnev lugemisvara, aga ilmselt ei jõuaks nad Postimehele vahelehe eest maksta. Rahapuudust poleks ilmselt karta Lõuna-Ameerika isemõtlejatel. Venezuela Hugo Chávezi või Bolivia Evo Morelese analüüsi suurkorporatsioonide või USA rollist pole eesti keeles vist seni ära trükitud. Aafrikas ei tuleks põnevate riikide ega teemade puudust. Postimees võiks hakatuseks paluda näiteks herr Mugabel Zimbabwest selgitada seda valgete farmerite lugu.

Ühesõnaga - rohkem värve välis-asjade kajastamisel! Muidu jääbki mulje, et Eesti väliskommentaari tase on vastavalt kehtivale riigikorrale kas Valge Maja imperialiste või Kremli valitsejaid tümitav Rannamäe.