Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Uus pärnaallee Marja tänaval 12.05.2021

Supilinna Tirin, lehekülg 3
Print

Et Supilinn ikka haljendaks, on mõistlik hakata taastama sõidutee-äärseid alleesid. 

Supilinna teatakse rohelise linnaosana, kuna siin on kvartalite sees olnud Tartu teiste linnajagudega võrreldes üldiselt suuremad aiad. Kohati on endistele aiamaadele kerkinud uusi maju ja ka korterelamute uued parklad on rohelust vähendamas. Kompensatsioonina oleks hea hakata taastama alleesid tänavatel. 

Supilinna "ülalt alla" ehk Emajõega risti olevad tänavad on olnud ääristatud alleedega. Nagu juuresolevalt Marja tänava fotolt näha, on need alleed istutatud ilmselt 20. sajandi keskpaigas. Tänaseks on endistest alleedest kahjuks alles vaid üksikud puud. Nii sündis Supilinna Seltsil idee hakata tänavate ääres alleesid jõudumööda taastama. 

Hea võimalus tekkis eelmisel aastal, kui linnavalitsus rajas Marja tänavale seltsi ettepanekul sõelmetega kaetud uued kõnniteed. Meie ettepanekul jäeti sõidu- ja kõnnitee vahele mururiba ja Supilinna Selts istutas sinna Herne ja Tähtvete tn vahelisele lõigule omalt poolt 10 pärna istikut. Puud on esimese talve üle elanud ja jäävad loodetavasti kasvama. Soovime Supilinna Seltsiga jõudumööda vanade alleede taastamist jätkata.